הרב חיים לייטר

  מוהל מוסמך

מה לצפות

טיפול אחרי

01 לא לרחוץ את התינוק באמבטיה ב-24 השעות הראשונות לאחר הברית. לפי הצורך, ניתן לנקות את הצואה עם מגבונים לחים, אפילו אם היא תגיעה לתחבושת, לנקות עם מגבונים זה מספיק.


02 התחבושת לא אמורה ליפול מהאיבר אחרי הברית, אבל אם כן, ואין דימום, אין סיבה לדאגה. יש להניח פד גזה עם וזלין על האיבר ולסגור אותו בעדינות בתוך החיתול כדי לשמור על החיתוך. תוך 24 שעות אחרי הברית אבוא להוריד את התחבושת או לבדוק את תהליך הריפוי.

03 משתין - התינוק צריך להשתין ברגילות. אם זה לא קורה, אנא צור איתי קשר.


04 דימום - הדבר הכי חשוב שצריך להיזהר ממנו אחרי ברית המילה הוא דימום. דימום- דם כהה, רטוב, ולח בחיתול התינוק, בהיקף של 7 ס"מ (כהיקף של כוס שתיה). אם זה קורה, צרו איתי קשר באופן מיידי,מספר הטלפון שלי הינו 054-735-2408. שימו לב, השתן הראשון של התינוק יבוא דרך התחבושת ודם מהברית, ולכן, יהיה בצבע ורוד. זה נורמלי ואין סיבה לדאגה.

 

מרגע שברית המילה הסתיימה ובמשך 24 השעות שאחריה יש לבדוק את החיתול ולוודא שאין דימום פעם אחת בכל שעה.  יש סיכוי שהתחבושת תחליק ויכול להיות דימום נוסף.  אם זה אכן קורה, פשוט תקראו לי ואני אבוא לשים תחשובת אחרת.


כאמור, אבוא לביקורת כ-24 שעות אחרי הברית המילה להוריד את התחבושת. אולם, לעתים יש להחליף את התחבושת הראשונית ולחבוש בשנית ל- 24 שעות*. ניתן לרחוץ את התינוק באמבטייה רק 24 שעות לאחר הורדת התחבושת הסופית.


*בכל מקרה אין לרחוץ את התינוק באמבטיה, אלא כעבור 24 שעות מהסרת התחבושת הסופית.

  • Facebook

ראה את הבקורות שלי: