הרב חיים לייטר

  מוהל מוסמך

מה לצפות

טיפול אחרי

01 הדבר הכי חשוב שיש להיזהר ממנו אחרי ברית המילה הוא דימום. דימום- דם כהה, רטוב, ולח בחיתול התינוק, בהיקף של 7 ס"מ (כהיקף של כוס שתיה). אם זה קורה, צרו איתי קשר באופן מיידי. מספר הטלפון שלי הוא 054-735-2408.

שימו לב, השתן הראשון של התינוק יתערבב עם דם מהתחבושת, ולכן יהיה בצבע ורוד. זה נורמלי ואין סיבה לדאגה.

אם אתם לא בטוחים אם הדם שראיתם הוא דימום חזק, לפניכם מספר אופציות. אתם מוזמנים להתקשר אליי או לשלוח לי תמונות דרך וואטסאפ על מנת לקבל ייעוץ. יש סבירות גבוהה שאגיד לכם להחליף חיתול ולחכות כ-15 דקות ולבדוק אותו שוב. אם רמת הדימום ממשיכה או מתחזקת, סביר מאוד שאין סיבה לחשוש.

02 מרגע שברית המילה הסתיימה, יש לבדוק את החיתול ולוודא שאין דימום פעם בשעה במשך 12 שעות.  יש סיכוי שהתחבושת תחליק ויתכן דימום נוסף. אם זה אכן קורה, פשוט תקראו לי ואחבוש אותו שוב.

 

** אם חס ושלום יש דימום חזק ומשום מה אני לא זמין, יש להביא את התינוק לבית החולים מיד.

 

03 השתנה - התינוק צריך להשתין בקביעות. אם זה לא קורה, אנא צרו איתי קשר.

04 חובה להחליף את הגזה עם וזלין בכל פעם שמחליפים חיתול. כאשר מבצעים בדיקת דימום פעם בשעה, יש להשאיר את הגזה. אם היא תיפול בין החלפות, אין זו סיבה לדאגה.

 


05 יש פעמים שהתחבושת תיפול. אם זה קורה ואין דימום, אין סיבה לדאגה. יש להניח פד גזה עם וזלין על האיבר ולסגור אותו בעדינות בתוך החיתול כדי להגן על החיתוך. אם זרימת הדם מרובה מכמה טיפות, נא להיות איתי בקשר כדי לקבל ייעוץ.

06 אפשר לתת לתינוק אמבטיה רק יממה אחרי הורדת התחבושת הסופית*. קודם לכן, יש לנקות את האזור בעדינות עם מגבונים לפי הצורך. שימו לב, שתן הוא סטרילי ואפילו אם צואה מגיעה לתחבושת, היא לא תגיע לחיתוך עצמו בגלל כמות הליפופים של התחבושת.

* תמיד יהיו טיפות דם בעת הורדת התחבושת. ישנם פעמים שרמת הדימום חזקה ותדרש תחבושת נוספת לעוד יממה. במקרה כזה, חובה להמתין 24 שעות אחרי הורדת התחבושת השנייה לפני שרוחצים אותו באמבטיה.

07 אם צואה מגיעה לפצע במהלך היממה שאחרי הורדת התחבושת, בסך הכל תנקו את האזור מתחת לברז עם מים וסבון.

 

08 כאשר מגיע הזמן לעשות לו אמבטיה, טוב להשרות את האיבר במים מפני שזה עוזר לתהליך הריפוי, כמו הוזלין.

 

09 נא להמשיך להשתמש בגזה עם וזלין במשך שבוע אחרי ברית המילה.